11. 04. 2015.

Prema podacima nedostupnima javnosti, ali poznatima LGBT udrugama – zdravstveni odgoj u školama neuspješan !

Udruga Glas roditelja za djecu – GROZD uputila je upit ministru obrazovanja Vedranu Mornaru tražeći objašnjenje zbog čega rezultati provođenja zdravstvenog odgoja, navodno još u srpnju 2014.g. izrađeni u Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja, nisu javno objavljeni a poznati su LGBT udrugama kao što je udruga CESI. Rezultati su 3. travnja 2015. objavljeni na službenim stranicama udruge CESI Sezam – Seksualna Edukacija Za Mlade. U upitu GROZD-a Ministarstvu navodi se kako ovo nije prvi put da ove udruge imaju pristup informacijama koje su nedostupne javnosti. Budući da MZOS nije izašao u javnost s rezultatima vrednovanja, sigurno je jedino da je zdravstveni odgoj u školama - neuspješan!

Ako se navedeni članak može smatrati vjerodostojnim, rezultati provođenja programa zdravstvenog odgoja pokazuju da program koji je za vrijeme bivšeg ministra Jovanovića nestručno i na silu uveden u škole ne može niti biti uspješan, navodi GROZD. Pored nametanja svjetonazora, osobito u svom četvrtom modulu, on sadrži i niz stručnih netočnosti i propusta koji nakon javne rasprave nisu uvaženi ni ispravljeni, te se od 2013. godine po drugi put nalazi na Ustavnom sudu. U GROZD-u smatraju da je sreća u nesreći da je program toliko loš – što također pokazuju i rezultati vanjskog vrednovanja – i da ga nastavnici provode uglavnom samo „na papiru“.

Smatraju da je kvalitetan zdravstveni, a time i spolni odgoj i obrazovanje izrazito potreban djeci i mladima. No, da bi on bio učinkovit potrebno je da nastavnici i roditelji vjeruju u kvalitetu i ciljeve programa, a ne da im se on nameće kao što je to učinio ministar Jovanović. Stoga udruga GROZD traži od ministra Mornara da ukine nestručan i protuzakonito uveden program zdravstvenog odgoja i omogući izbor između više stručno izrađenih programa između kojih bi roditelji mogli birati u skladu sa svojim odgojnim vrijednostima i nastojanjima. Time bi se omogućilo poštivanje zakona (čl. 63 Ustava RH), osigurala kvaliteta i potaknula djelotvorna suradnja s roditeljima i motiviranost nastavnika.

U GROZD-u ukazuju na činjenicu da je moguće imati učinkovit program zdravstvenog odgoja u školama što pokazuje uspješno provođenje GROZD-ova programa unatrag četiri godine u Bosni i Hercegovini. Žale se na diskriminirajući situaciju u hrvatskim školama koja, nažalost, traje još od 2012. U takvoj situaciji, navodi GROZD u upitu ministru Mornaru, većina roditelja – sudeći prema eksperimentalnoj provedbi zdravstvenog odgoja 2007. godine u kojoj se gotovo 90% roditelja izjasnilo za program udruge GROZD – ne može izabrati program koji želi, a nameće im se njima neprihvatljiv program manjine koji promiče rodnu ideologiju i LGBT propagandu.

Udruga GROZD zamolila je ministra Mornara da u svojim odlukama na prvo mjesto stavi dobrobit djece i mladih, a ne ambicije i ciljeve liberalnih udruga i s njima povezanih navodno „neovisnih“ stručnjaka koji očito imaju svoje stalne „veze“ i privilegije u državnim obrazovnim institucijama, što pokazuje i navedeni članak udruge CESI.

Izvor: http://zdravstveniodgoj.com/